Вчителi

Кармапи

Г’ялва Кармапа – перший Лама, що почав традицію свідомих перероджень. Найвеличніший майстер медитації, відомий як “Цар йогінів Тибету”. У 1959 році через китайську окупацію Його Святість Кармапа XVI був змушений залишити Тибет. У вільному світі він забезпечив продовження діяльності лінії наступності Карма Каг’ю, залишаючись поза політикою. Турбуючись про те, щоб знання про природу ума прийшло у західні країни, Кармапа XVI попросив своїх учнів з Європи заснувати центри медитації вдома і навчати зацікавлених друзів.

Нинішній, Кармапа XVII Трінле Тхає Дордже, разом з родиною був вивезен з Тибету навесні 1994 року. Нині його резиденція знаходиться в Індії. У червні 2005 року Його Святість Г’ялва Кармапа XVII вперше відвідав Україну.

Разом з Кармапою Трінле Тхає Дордже передачу методів Карма Каг’ю підтримують такі тибетські вчителі цієї унікальної буддійської традиції, як Кюнзіг Шамар Рінпоче, Джигме Рінпоче, Чобг’є Трі Рінпоче та інші, а також західні вчителі Діамантового шляху.

Лама Оле Нiдал

Лама Оле Нідал та його дружина Ханна – перші західні учні Г’ялва Кармапи Рангджунга Рігпе Дордже. Вони зустріли Його Святість наприкінці 60-х років у Непалі під час медового місяця. Ця зустріч повністю змінила їхні життя. Оле і Ханна Нідал залишилися в Гімалаях та присвятили декілька років практиці медитації та осягненню буддійської мудрості. Після цього Кармапа XVI доручив їм принести вчення Діамантового шляху на Захід.

Лама Оле Нідал – унікальна людина, він проводить 365 днів на рік подорожуючи світом, – і так вже більш ніж тридцять п’ять років поспіль. Майже кожен день Лама Оле Нідал приїздить у нове місто. Він долає географічні, культурні і психологічні кордони, відкриваючи уми освічених західних людей старовинній мудрості Сходу. Буддійський майстер Лама Оле Нідал дарує тисячам людей можливість виявити споконвічно властивий їм потенціал – досягнути стану повного розвитку ума поза межами страхів та сподівань. В процесі постійного спілкування зі своїми учнями Лама Оле Нідал дає повчання про шляхи і цілі Ваджраяни. Його сповнений гумору, дружній і свіжий стиль показує, чого може досягнути кожен, перебуваючи у просторі власного ума.

За благословенням Кармапи Рангджунга Рiгпе Дордже, Лама Оле Нідал з кінця 60-х років і дотепер заснував більше 650 буддійських центрів у різних країнах світу, в тому числі близько 100 – в Україні, Росії, Білорусії ті країнах Балтії. Усі ці групи мають демократичну структуру, функціонуючи на основі дружби та ідеалізму.