Центр

У зв’язку з війною в країні, розклад роботи центру може відрізнятись від описаного нижче. Актуальну інформацію можна знайти на головній сторінці.

Щодо програми в буддійському центрі

Щодня в буддійському центрі проходить медитація на Кармапу XVI, її можуть відвідувати як новачки, так і досвідчені практикуючі буддизму Діамантового шляху. Для новачків перед самою медитацією завжди є короткий вступ та настанови щодо медитації. Медитація з ведучим займає від 30 до 40 хвилин. Після медитації є час для запитань та спілкування з досвідченими практикуючими центру.

Наші звичайні медитації щовечора в буддійському центрі безкоштовні та не потребують реєстрації, подушки та килимки брати з собою не потрібно. Втім зручний одяг для сидіння на подушці на підлозі буде доречним.

Лама Оле Нiдал в Київському буддiйському центрi у 2010 роцi

Щосереди досвідчені практикуючі або вчителі Діамантового шляху читають перед медитацією лекцію про основи буддійської практики. Це гарна нагода для того, щоби прийти в буддійський центр вперше. І звісно, ви можете поставити всі ваші запитання лектору за чаєм після практики.

Ми регулярно пропонуємо лекції вчителів буддизму Діамантового шляху на різні теми, як в буддійському центрі, так і в орендованих залах у місті. На анонси наших подій в Києві можна підписатися на сайті (блок «Підписатися на новини» в правiй колонцi).

Лама Оле Нiдал в Київському буддiйському центрi в 2010 роцi

Центр функціонує завдяки неоплачуваній волонтерській роботі та добровільним пожертвам, це здійснюються на основі дружби та ідеалізму. Члени центру розподіляють обов’язки щодо проведення медитацій та підтримки центру загалом.

Історія центру

У квітні 1991 року, під час першої поїздки Лами Оле Нідала по Україні, в Києві відбулася його перша лекція. Лекція проходила в художній галереї на вулиці Богдана Хмельницького. Після лекції, вже під час медитації, Лама Оле пережив унікальний досвід. У своїй книзі “Верхом на тигрі” він пише про це так: “Прийшли місцеві боги й інші енергії. Вони показали мені приховані від очей святі місця своєї території, березові гаї і енергетично заряджені камні – центри своїх полей сили. Без сумніву – ми їм сподобались, і вони підтримуватимуть нашу роботу.”

XVII Кармапа в Київському буддiйському центрi в 2005 роцi

Після цієї зустрічі в Києві декілька людей, що стали учнями Лами Олє, на деякий час дозволили друзям збиратися у них вдома для медитацій. Перед приїздом в Україну Лами Цечу Рінпоче, який відбувся у 1995 році, вже сформувалася стабільна група практикуючих друзів. Поступово Дхарма-активність зростала, приїжджали вчителі Діамантового шляху, з’являлися нові люди, і в 2001 році ми переїхали у приміщення на Дарниці по вулиці Будівельників.

XVII Кармапа в Київському буддiйському центрi в 2005 роцi

Саме це місце відвідав в 2005 році Його Святість Г’ялва Кармапа. Також щороку до Києва приїздив Лама Оле, а влітку 2017 року ми приймали Недо Рінпоче з Румтеку.

Ось уже декілька років ми шукаємо більш просторе та доступніше за розташуванням місце для нового буддійського центру в Києві, детальніша інформація доступна за посиланням.

Лама Оле Нiдал в Київському буддiйському центрi